poniedziałek, 25 marca 2013

Bądź eko!

Tak często ludzie zapominają o tym, żeby dbać o ziemię, o naturę. Kiedy niszczymy przyrodę, musimy pomyśleć: "Człowiek też jest przyrodą!"
Często mamy wielkie plany: "Od dzisiaj naprawdę będę dbać o ekologię. Nie będę siedział godzinami w wannie. Będę segregował śmieci. Nie będę marnował wody, papieru i całej reszty".
A potem te postanowienia łamiemy. Ze mną jest tak samo. Ale ostatnio stwierdziłam, że chociaż przez proste czynności będę eko. Cóż, wypisuję je poniżej, może wy też skorzystacie!
-Nie będę aż tak długo siedziała pod prysznicem. Cóż, miło jest, zwłaszcza z ciepłą wodą, ale bez przesady!
-Zawsze będę wykorzystywała swoje zeszyty do końca.
-Gdy na lekcji dostajemy jakąś kserówkę, to często obcinamy zbędne kawałki papieru. Postanowiłam tych kawałków nie wyrzucać, ale coś na nich rysować, ozdabiać je, a potem przyklejać na margines, w postaci ozdoby. Osobiście uważam, że to całkiem niezły pomysł- nie marnuję papieru, a moje zeszyty jakoś ładniej, bardziej kolorowo wyglądają.
-(Naturalnie, zawsze nie będę tak robić) Mogę wykorzystać jakieś śmieci- np. papierki po cukierkach, kartony, butelki- do tworzenia różnych rzeczy. Z butelki można zrobić ładny wazonik na kwiaty, papierkami po cukierkach ozdobić np. kartkę świąteczną, z kartonu chociażby legowisko dla zwierzaka.
Niektórzy pewnie się zdziwią, że nie wymieniłam segregowania śmieci. Na naszym osiedlu nie ma kolorowych kontenerów, przez co bez sensu jest segregować, ponieważ potem i tak się mieszają. Szkoda:-(
No cóż. Będę się starała wypełnić te wszystkie postanowienia. Są akurat na moje możliwości:-)
W zeszłym roku z koleżanką brałyśmy udział w konkursie przyrodniczym- trzeba było zrobić prezentację na jakiś temat. Zrobiłyśmy o wykorzystywaniu starych gazet. Stworzyłyśmy wtedy super rzeczy:-) Obrazki, kwiaty z gazet, czapkę, wachlarz, koszyczek, naszyjniki i bransoletki. Pomalowałyśmy to, ozdobiłyśmy i wyszło świetnie!
A teraz dwa linki do artykułów na serwisie poszkole.pl:
Jak ze śmieci zrobić przydatne gadżety cz.1
Jak ze śmieci zrobić przydatne gadżety cz.2
Są tam świetne pomysły!
A może wy macie jakieś? Jesteście eko? Swoimi pomysłami dzielcie się w komentarzach.
P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz