środa, 3 kwietnia 2013

Muzyka jest potrzebna

Nie wiem jak wy, ja nie wyobrażam sobie bez niej życia. A nawet jeżeli, to byłoby to życie nie wątpliwie nudne.  Muzyka często rozwesela, albo wręcz przeciwnie, sprawia że się wzruszamy, to przy jej dźwiękach tańczymy, to do niej śpiewamy, czy to przy niej próbujemy się "rozładować".
Jak wszyscy wiemy, muzyka jest różna. Metalowa, rockowa, popowa, hip-hopowa, rap, klasyczna, country, elektroniczna, ludowa, jazzowa... Są też różni jej wykonawcy- wokaliści, gitarzyści, pianiści, perkusiści, fleciści i wiele, wiele innych. Nie można nie wspomnieć też o tancerzach, którzy w rytm muzyki wykonują różne ruchy.
Jeśli chodzi o mnie, to najbardziej lubię utwory Guns'n'roses, Michaela Jacksona, Seana Paula, Aerosmith i (całkiem) muzykę bollywood. Głownie słucham muzy w klimatach rock/pop-rock, a gdy tańczę muzyki tanecznej.
Zbliża się wiosna (już zaczyna topnieć śnieg- radujmy się!) więc powinniśmy słuchać bardziej lekkich, pogodnych utworów, albo czegoś zupełnie nowego, czego, co nie słuchaliśmy do tej pory- zostając oczywiście przy swoich gustach. Teraz podaję listę kawałków, których ostatnio z chęcią słucham:-)
1. Cee Lo Green "Forget you" (uwaga- trochę tam brzydkich słów!)
2. Geri Halliwell "It's raining men" kawałek (o ile się nie mylę) z lat 90-tych, lekki i pozytywny- był w filmie "Dzienniki Bridget Jones".
3. Antonio Banderas& Los Lobos "Cancion del mariachi"- z filmu "Desperado". Kawałek bardzo mi się podoba, zwłaszcza, że śpiewa i gra na gitarze bardzo przystojny Banderas:-)
4. Natalia Sikora "Cry baby" (cover Janis Joplin)- pewnie kojarzycie z tej edycji "The Voice of Poland". Uważam, że laska zaśpiewała fantastycznie!
5. Aerosmith "Dude looks like a lady"- według mnie świetna piosenka o fajnej melodii!
6. Marquess "Vayamos companeros"- genialna piosenka, bardzo wiosenna i pozytywna!
Nie wiem, czy wam się spodoba. Ja to lubię:-)
P.


2 komentarze:

  1. Też sobie nie wyobrażam życia bez muzyki^^

    OdpowiedzUsuń
  2. Muzyka jest bardzo potrzebna. <3

    http://girls-trio.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń