czwartek, 30 maja 2013

Moje TOP 7 ulubione postacie filmowe

Znowu TOP 7, znowu ulubione i znowu postacie-lecz tym razem filmowe. Więc zaczynamy! Kolejność, tak jak poprzednim razem, przypadkowa.
1. Jack Sparrow (Johnny Depp) z "Piratów z Karaibów"
Uwielbiam "Piratów..." właśnie głównie za niego. Johnny Depp cudownie zagrał tą rolę. Jack Sparrow- pirat, cwaniak, ciągle rzuca jakieś teksty, walczy tylko gdy to konieczne, jest sprytny, kobiety się nim interesują, ale Jack nie jest stały w uczuciach, więc kończy się to dla niego mocnymi uderzeniami w twarz. To postać bardzo komiczna, co widać np. po jej ruchach i stylu mówienia. Tak, Sparrow zdecydowanie zalicza się do moich ulubionych postaci!
Po polsku "Jack Sparrow" to "Jacek Wróbel"... Od razu inaczej brzmi spolszczone, prawda?
2. Tony Stark (Robert Downey Jr.) z "Iron mana"
Ja tam lubię filmy Marvela, mimo, że jestem dziewczyną. Zwłaszcza serię "Iron man". Nie chodzi o te wszystkie technologie, czy to, że się biją. Uwielbiam głównego bohatera, czyli Tony'ego Starka. To też komiczna postać, stale rzucająca jakieś teksty. Stark to arogancki, obrzydliwie bogaty biznesman. Jest też jednak niezwykle inteligentny i wymyśla niesamowite wynalazki.
Szczerze? Nie chciałabym być np. jego dziewczyną. Ale oglądać go kocham.
3. Yu Shu Lien (Michelle Yeoh) z "Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka"
Ona nie jest zdecydowanie postacią taką jak dwójka powyższych panów. Mistrzyni kung-fu, spokojna, skromna, inteligentna. Zakochana w mistrzu o imieniu Li Mu Bai, zresztą z wzajemnością, lecz obydwoje nie potrafią wyznać sobie uczucia.
4. Erin Brockovich (Julia Roberts) z "Erin Brockovich"
Dwa razy się rozwiodła. Wychowuje samotnie trójkę dzieci. Rozpaczliwie szuka pracy. Nie ma odpowiedniego wykształcenia. Pyskata i wygadana, posiadaczka ostrego języka. Ekstrawagancko ubrana. I w końcu, skora pomagać ludziom i walcząca jak lew o ich dobre życie. Oto Erin, tak samo wspaniała jak i irytująca postać. 
5.Fineasz z "Fineasza i Ferba"
Myślę, że znacie tą zwariowaną, lecz zabawną, disnejowską kreskówkę. Należała ona do moich ulubionych, kiedy byłam w Hiszpanii oglądałam ją nawet po hiszpańsku. Fineasz jest pogodny i wesoły, prawie zawsze na jego twarzy znajdziecie szeroki uśmiech. Twórczy i kreatywny, twórca niezwykłych wynalazków, mimo młodego wieku ("Czy ty  nie jesteś aby za młody, na budowanie kolejki górskiej/ ogromnej maszyny lodów/ rentgenowskich okularów?" I odpowiedź: "Owszem, jestem."). Kocha swoją rodzinę, jest wspaniałym przyjacielem. A piosenka w wykonaniu jego i kilku innych postaci "Cziki cziki bu (znaczy kocham cię)" jest boska!


6. Kinga (Agnieszka Pawełkiewicz) z "Rancza"
Bardzo lubię polski serial "Ranczo". Jest naprawdę zabawny i każdy bohater jest przemyślany i bardzo prawdziwy. Kinga to jedna z moich ulubionych postaci. Zbuntowana, anarchistka, gdy pojawiła się z początku była pyskata i sarkastyczna, a przede wszystkim niegrzeczna i nieuprzejma. Lecz potem okazało się, że to dobra, mądra, zaradna dziewczyna.
7. Sophie (Amanda Seyfried) z "Mamma mia"
Też uśmiechnięta, pogodna. Młoda, zwyczajna, lekko szalona dziewczyna, która pragnie, by na jej ślubie pojawił się jej ojciec. Ale nie wie, kto z trzech mężczyzn nim był...

2 komentarze:

  1. tez uwielbiam Jacka Sparrowa, ale z pozostałymi postaciami jakoś mi nie po drodze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń