wtorek, 21 maja 2013

Relacja z "Nocy Muzeów"


18 maja- NOC MUZEÓW
Jak pisałam, właśnie tamtego dnia miałam pójść z rodzicami na Noc Muzeów. To impreza kulturalna. W wielu muzeach, bibliotekach, itd., są ciekawe wystawy, warsztaty, atrakcje, itp. A wstęp albo za darmo, albo 1 zł za osobę (!). Całość czynna jest od 19:00 do 1:00 w nocy.
Mieszkam w Gdańsku, a tam muzeów i bibliotek od groma-było w czym wybierać. W końcu z rodzicami zdecydowaliśmy się pojechać na Westerplatte, ale padało, a tam wszystko jest na dworze, poza tym, nawigacja w komórce taty nie mogła znaleźć tego miejsca.
No to pojechaliśmy do Ośrodka Kultury Morskiej.
O określonych godzinach miały odbywać się "ataki piratów". Zainteresowało nas to, więc postanowiliśmy, że może później na to pójdziemy. Kupiliśmy bilety i poszliśmy oglądać wystawę "Łodzie ludów świata". Brzmi nudno? Na początku też nastawiałam się na coś nieciekawego, ale wystawa była naprawdę fajna! Łodzie były różne, niektóre tak wąskie, że zastanawiałam się, jak ludzie się w nich mieścili. Niektóre tak prymitywne, że aż dziw (niektóre ludy takimi posługują się do dziś!) Niektóre tak dziwaczne, że aż piękne!
Potem poszliśmy na wystawę "Zanurz się i poznaj tajemnice wraków z Bałtyku". Szczerze, to nigdy nie słyszałam o żadnych bałtyckich wrakach. Naprawdę się zdziwiłam: sporo przetrwało z tych wraków! Z jednego zatopionego statku przetrwały takie rzeczy, jak okładka książki, skarpety, czapka, inne ubrania, kubki... Jakim cudem? Otóż, o ile się nie mylę, smoła wylała się na to wszystko i to zakonserwowała... Niesamowite, nie?
Piraci niestety byli do kitu, obejrzeliśmy fragment ich występu (wszyscy byli idealnie czyści, a jeden miał okularki...), a potem sobie poszliśmy. Zjedliśmy po ogromnym hamburgerze w amerykańskiej knajpie "Billy's", gdzie na ścianach były zdjęcia min. Elvisa Presley'a, Marylin Monroe i Audrey Hepburn, a także wycinki z gazet.
Bawiłam się naprawdę dobrze. Noc Muzeów to naprawdę świetny pomysł:-)
Pozdrawiam,
POLA

3 komentarze:

  1. Noc Muzeów to moje marzenie. W moim mieście jest jedno muzeum, a w dodatku moi staruszkowie się pewnie nigdzie nie wybiorą po 22. Szkoda :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale ci zazdroszce, musiało byc naprawdę super

    OdpowiedzUsuń
  3. Marzę, aby pojechać na Noc Muzeów <3 Akurat w moje imieninki, może dostanę prezencik :)

    OdpowiedzUsuń